Kliknij, aby powiększyćW trakcie cyklu Rozmaitości Bibliotecznych –w piątek 12 września w Oddziale dla dzieci odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima - w  120 rocznica urodzin autora . Poprzedzony został pogadanką o Julianie Tuwimie . Zaprezentowane zostały książki świadczące o ponadczasowości Jego wierszy dla dzieci. Na początek, z racji Roku Czytelnika, każde spotkanie w Oddziale dla dzieci ubarwiane jest głośnym czytaniem i tym razem królowały wierszyki Juliana Tuwima.

Na piątkowe spotkanie i  konkurs recytatorski do Oddziału dla dzieci przybyły dzieci ze świetlicy „Gąsienica” ze starej części miasta , przygotowane przez opiekuna placówki Dorotę Ciesielską. Wizyta gości była okazją do omówienia dalszej współpracy między Oddziałem dla dzieci i młodzieży a Świetlicą Środowiskową . Plastyczne zmagania ilustrujące twórczość Tuwima pozwoliły dzieciom poznać się wzajemnie i  przełamać barierę nieśmiałości. W czytelni biblioteki uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę fotograficzną Pana Mirosława Rzeszowskiego .

Do recytacji wierszy zgłosiło się 6 uczestników : Klaudia Rybczyńska , Antoni Olszewski, Dawid Rybczyński, Marcin Dzióbkowski, Amelia Ciesielska. Przyjazna atmosfera sprawiła ,że pozostali uczestnicy spotkania wyrazili chęć pięknego czytania wierszy. Najsubtelniej wyrecytowała wiersz „Dwa wiatry” Amelia Ciesielska . Tremę czytania pokonali również Jakub Zejdler ,Zuzanna Olszewska, Sylwia Malińska i Jakub Krakowiak . Dla uczestników konkursu były dyplomy i nagrody oraz słodki poczęstunek .Dyplomy dla uczestników wykonał wolontariusz Oddziału dla dzieci i młodzieży Jakub Kozłowski.

Stanisława Ciesielska