Kliknij, aby powiększyć17 września 2014 roku w piechcińskiej filii odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Bohaterowie bajek Marii Kownackiej” w 130. rocznicę urodzin autorki książek oraz sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Spośród jej utworów największą popularność zdobyły „Plastusiowy pamiętnik”, „Kajtkowe przygody” i „Rogaś z Doliny Roztoki”.

W trakcie zajęć dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji na temat twórczości Marii Kownackiej. Obejrzały również wystawkę książek poświęconą pisarce. Następnie poznały bajkę „O szewczyku Łukaszku, co szył buty dla ptaszków”. A w dalszej części spotkania wykonały ilustracje do tejże opowieści.

W lekcji bibliotecznej uczestniczyło dwudziestu pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w ZPS w Piechcinie – podopieczni pani Małgorzaty Lewandowskiej.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg