Kliknij, aby powiększyć9 września 2014 roku w bibliotece w Mamliczu odbyło się głośne czytanie bajek o zwierzętach. Przy słodkim poczęstunku młodzi czytelnicy chętnie czytali krótkie historyjki „Świat zwierząt”, „Zwierzęta mieszkańcy wsi”, „Zwierzęta mieszkańcy dżungli”, a także wiersze Jana Brzechwy o dziku, zebrze, lwie czy lisie. W przerwach między czytaniem odbywała się zabawa w kalambury. Dzieci bardzo realistycznie odgrywały min. kaczkę, psa, kota, konia i zająca. W trakcie zabawy mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami aktorskimi.

Na zakończenie spotkania przeprowadzone zgaduj-zadulę o zwierzętach. W nagrodę za dobre odpowiedzi uczestnicy zajęć otrzymali słodycze ufundowane przez bibliotekę. W głośnym czytaniu brało udział ośmioro dzieci.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG