Kliknij, aby powiększyćCzas wakacji dobiega końca, zakończone też zostały spotkania wakacyjne dla dzieci. Tegoroczne zajęcia w Oddziale dla dzieci i młodzieży obfitowały w szereg ciekawych spotkań i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Z oferty Oddziału dla dzieci i młodzieży przez okres dwóch miesięcy wakacji skorzystało 107 różnych uczestników nie tylko z Barcina , którzy korzystali raz lub wielokrotnie i tym sposobem przez 16 spotkań wakacyjnych na zajęciach przewinęło się 450 uczestników. Po za tym dzieci korzystały z @-czytelni i komputerów udostępnianych przez bibliotekę czytelnikom. W rejestrze odwiedzin czytelni internetowej odnotowano 790 dzieci, które skorzystały z  nowych technologii udostępnianych czytelnikom.

Biblioteczne podsumowanie wakacji odbyło się 26.08.2014 r. w plenerze przy Przystani Klubu Żeglarskiego „Neptun” w Barcinie. Organizatorem Festynu w ramach Partnerstwa „Tradycja-Kultura-Nowoczesność” była Biblioteka przy współpracy z Klubem Żeglarskim „Neptun” , Świetlicą MDK w Mamliczu, ŚDS w Barcinie i Świetlicą Środowiskową „Gąsienica”. W Festynie wzięło udział 110 osób. Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak podziękowania wolontariuszkom Paniom: Zofii Jesionowskiej, Jadwidze Dziurgiela, Małgorzacie Turzyńskiej – Szczepańskiej, Marioli Gralak , za wsparcie w tematycznych zajęciach w Oddziale dla dzieci i młodzieży . Rozstrzygnięty również został konkurs na Wakacyjnego Aktywistę w Oddziale i Filii w Mamliczu. Laureatkom została Klaudia Baranowska i wyróżniono Oliwiera Bembenka oraz siostry Klarę i Laurę Kozłowskie. W Mamliczu najaktywniejszą została Klaudia Czachorowska, a wyróżniono Szymona i Wojciecha Umińskich.

W scenariuszu festynu znalazło się szereg gier i zabaw, którym towarzyszyły pozytywne emocje i nagrody. Były tańce i konkurs z książką na głowie, recytacja wiersza i rysowanie warzyw kredą na chodniku. Pieczenia ciasta i przeciąganie liny i inne. Całość prowadziła Stanisława Ciesielska wspomagana przez dyrektora Biblioteki i bibliotekarki Justynę Palkę, Annę Zielińską oraz Edytę Dypolt. Rodzice odbierający swoje pociechy nie szczędzili podziękowań za udane wakacje swoich dla dzieci zorganizowane w bibliotece. Miłą niespodziankę uczestnikom Festynu sprawiła Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Pani Elżbieta Pałka częstując wszystkich jabłkami oraz obdarowując dzieci blokami rysunkowymi i długopisami.

Stanisława Ciesielska