LogoNARODOWE CZYTANIE

TRYLOGII Henryka Sienkiewicza

w Barcinie pod hasłem

„Czy w Warszawie czy w Barcinie twórczość Henryka Sienkiewicza nie zaginie”

W dniu 06.09.2014 r. z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w całej Polsce przeprowadzona zostanie III edycja Narodowego Czytania. Wspólnie, publicznie czytana będzie lektura tworząca „cykl powieści, w których pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw."

Władze Samorządowe Gminy Barcin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, Miejski Dom Kultury oraz Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza i Społeczne LO w Barcinie - włączają się do tegorocznej edycji Narodowego Czytania TRYLOGII Henryka Sienkiewicza. W tym dniu, w sobotnie południe o godz. 12:00 zapraszamy na niezwykle wydarzenie kulturalne dla mieszkańców Barcina - między innymi zobaczymy scenki rodzajowe w oparciu o teksty poszczególnych części Trylogii. Do Narodowego Czytania włączą się Burmistrz i jego Zastępca ,mieszkańcy Piechcina, którzy przedstawią „Ogniem i mieczem”, z „Potopem” zapoznają nas mieszkańcy Barcina, a społeczność Gimnazjum nr 1 w Barcinie i Społecznego LO w Barcinie przybliży zebranym „Pana Wołodyjowskiego”. Po przedstawieniu poszczególnych części Trylogii, wśród zebranych słuchaczy, zostanie przeprowadzony krótki konkurs, oczywiście z małymi nagrodami, sprawdzający uwagę słuchających.

Dla chętnych uczestników akcji, którzy będą mieli przy sobie egzemplarze książek z utworami Henryka Sienkiewicza - miła niespodzianka – pamiątkowy stempel związany z tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania.

Spotkanie literackie Trylogią Henryka Sienkiewicza odbędzie się na placu

przed Urzędem Miejskim.

W przypadku niepogody w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin

ul. Ludowego Wojska Polskiego 4 a.

Serdecznie zapraszają Burmistrz Barcina i Organizatorzy