Kliknij, aby powiększyćRaj dla duszy i żonglowanie czytanym słowem, to jedna z atrakcji przygotowanych dla dzieci uczestniczących w wakacyjnych zajęciach bibliotecznych. Wierszyki o owocach stanowiły przedsmak do spotkania z Panią Małgorzatą Turzyńską – Szczepańską, które odbyło się 5 sierpnia.Pani Małgosia współpracuje z biblioteką od wielu lat - opowiada dzieciom o zdrowej żywności.

Dzieci uważnie słuchały opowieści o owocach, wzbogaconych pokazem przyniesionych przez Panią Małgosię i zakupionych przez bibliotekę owoców. Dowiadywały się jakie wartości i witaminy znajdują się w nich i jakie części organizmu są przez jedzenie owoców wzmacniane . Na spotkaniu były też zagadki, kalambury i zabawy sprawnościowe. Największą atrakcją jednak okazało się smakowanie, krojenie, przygotowywanie i zajadanie się szaszłykami owocowymi. W  zajęciach wzięło udział 19 dzieci.

Ciesielska Stanisława