Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 29.07.2014 r., podczas bibliotecznych spotkań z dziećmi w czasie wakacji, czytelnia zamieniła się w scenę teatralną. Odpowiednia scenografia, rekwizyty i aktorzy. Dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych przygotowywały się do występów w bibliotece przez kilka spotkań. Szyły rekwizyty : marchewki, pietruszki, selery itp. Uczyły się tekstów, ćwiczyły dykcję. Wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” był tematem pokazania zdolności recytatorsko -teatralnych. Dodatkowym elementem stanowiącym niespodziankę dla dzieci były świeże warzywa ze straganu targowego. Pachnący koper , kapusta, buraczek lub seler dodawały odwagi małym aktorom. Wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” został przedstawiony niepowtarzalnie. Zmagania teatralne wakacjuszy bibliotecznych zostały nagrodzone drobnymi niespodziankami. Nagrody towarzyszyły również konkursowi KARAOKE ,który odbył się w pierwszy dzień sierpnia. Początkowo swój udział zgłosili zdolni wokaliści, jednak z upływem trwania konkursu zaśpiewali wszyscy.

W przełamaniu bariery nieśmiałości u dzieci pomogła śpiewająca bibliotekarka z wypożyczalni dla dorosłych - Ania Popielarz- Olszak. Wykonała krótki recital Karaoke piosenek dziecięcych i dyskotekowych. Rozbawione dzieci chętnie śpiewały - była dobra wesoła zabawa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Nagrody dodatkowe - kolorowe książki, za wyjątkowe wykonanie piosenek najmłodszym uczestniczkom konkursu: Dobrusi Gałązka -w języku hiszpańskim piosenki z  filmu Violetta „Soy Mi mejor Momento”, Emilce Kolińskiej za utwór „Psia miłość” i Wiktorii Tarnowskiej za dominujący przebój „Ona Tańczy dla mnie”, wręczyła Dyrektor Biblioteki. Wyróżnieni zostali również chłopcy Filip i Jakub Szymczak oraz Piotr Prus i  Jakub Stachowiak za własne interpretacje utworów.

Śpiewające spotkanie zakończone zostało głośnym czytaniem. W tych dwóch spotkaniach wakacyjnych wzięło udział 49 uczestników.

Stanisława Ciesielska