Kliknij, aby powiększyćWspółczesna biblioteka zmieniła swój wizerunek, to fakt. Obecnie w bibliotekach publicznych nie tylko wypożycza się książki, ale prowadzi szeroką działalność kulturalną, organizując spotkania autorskie, Dyskusyjne Kluby Książki, zajęcia edukacyjne, literackie i plastyczne dla dzieci, lekcje biblioteczne, spotkania z podróżnikami, wernisaże i wiele innych, ciekawych wydarzeń. O charakterze pracy bibliotekarza, a także roli współczesnych bibliotek publicznych dowiedziały się dzieci podczas pogadanki w trakcie zajęć, które odbyły się 1 sierpnia 2014 r. w piechcińskiej filii.

Uczestnicy piątkowego spotkania, zajadając się słodkościami, wykonali makiety „Biblioteki moich marzeń” z kartonów, pudełek, gazet, krepy, wycinanek i itp. Dzieci stanęły na wysokości zadania, wykonując ciekawe projekty.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg