Kliknij, aby powiększyćW dniu 18 lipca 2014 roku dzieci z świetlic MDK w Mamliczu, Piechcina, Sadłogoszczy, Zalesia oraz książnicy w Mamliczu uczestniczyły w wycieczce integracyjnej do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Główną atrakcją parku jest Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha oraz ścieżka edukacyjna przenosząca nas w czasy dinozaurów. Dzięki ciekawym opowieściom przewodnika dzieci z dużym entuzjazmem odkrywały erą mezozoiczną. Wiele radości sprawiła im możliwość dotknięcia modeli zrekonstruowanych dinozaurów.

Co odważniejsze dzieci przeżyły prawdziwą przygodę podczas seansu filmowego 5D „8 minut z historii powstania wszechświata”. Prócz trójwymiarowego obrazu, oddziaływały na nie bodźce ruchowe, dźwiękowe, dotyku i węchu, dostarczając sporą dawkę emocji.

Wycieczkowicze skorzystali również z placu zabaw i Parku Rozrywki. Mieli do swojej dyspozycji karuzele, zjeżdżalnie, automaty do gry oraz kolejkę szynową.

Wycieczka do Jura Parku była miłą atrakcją dla dzieci z gminy Barcin spędzających wakacje w domu.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG