Kliknij, aby powiększyćKolejny tydzień Biblio-wakacji w Oddziale dla dzieci mignął w atmosferze humoru i zabawy. Nie przeszkadzał nawet upał, miłośnicy zajęć wakacyjnych pojawili się w bibliotece. Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowanie czapek z papieru, alternatywnego nakrycia głowy, prostą techniką plastyczną. Wyobraźnia uczestników zajęć sprawiła, że czapki z szarego papieru stały się kolorowe i atrakcyjnie ozdobione. Zabawa z  malowaniem kredą na betonowym placu przed biblioteką, przerodziła się w rywalizację w rysowaniu scenek z bajek „O Jasiu i Małgosi” i „Czerwonym Kapturku”, które czytane były dzieciom. Dzieci uśmiały się do łez, gdy okazało że w scenerii dziecięcych obrazków pojawiły się dwa Czerwone Kapturki.

Na spotkania wakacyjne w bibliotece przychodzą dzieci z Barcina i „wakacjusze”, którzy przyjechali do naszego miasta z Torunia, Chojnic, Łodzi, Jadownik, Wrocławia oraz chętne babcie i mamy. We wtorkowym spotkaniu brała również udział Pani Hanna Czajkowska, autorka zdjęć organizowanej w Bibliotece wystawy fotograficznej, która nie powstrzymała się od swojej fotograficznej pasji uwieczniała uśmiechnięte buzie dzieci. Dziękujemy również babci Kamilki i Olka, która ufundowała czekoladowe specjały.

W zajęciach w dniach 15.07 i 18.07.2014 r. wzięło udział 46 dzieci..

Ciesielska Stanisława