Kliknij, aby powiększyć10 lipca 2014 roku wspólne zajęcia wakacyjne BPMiGB Filia Mamlicz i Świetlicy MDK w Mamliczu rozpoczęły się zabawą „Jaka to melodia?”. Dzieci podzielone na dwie grupy po usłyszeniu fragmentu melodii odgadywały tytuł piosenki. Wykazały się przy tej konkurencji dobrym słuchem i znajomością piosenek. Następnym zadaniem było odszukanie przed świetlicą ukrytych piłeczek. Najlepszymi poszukiwaczami okazali się Bartek, Julka i Roksana. Po wesołej zabawie na świeżym powietrzu uczestnicy zajęć przenieśli się do siedziby biblioteki na spotkanie z panią Ewą Ciszak - Krych.

Pani Ewa Ciszak - Krych jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Nasz gość jest wszechstronną artystką, pasjonuje się malarstwem, fotografią, grafiką, witrażem oraz ozdabianiem przedmiotów codziennego użytku metodą decoupage.

Przewodnim tematem zajęć plastycznych w bibliotece była martwa natura. Uczestnicy zajęć malowali farbami akrylowymi na deseczkach z płyty pilśniowej. Dzięki wskazówkom pani Ewy Ciszak – Krych kompozycja składająca się z bukietu kwiatów, szkła i materiału nie sprawiła większych trudności. Na zakończenie zajęć Zuzia Krych pokazała jak zrobić zabawkę – antystresowy gniotek. Do wykonania takiej zabawki potrzebne były dwa balony, kasza, skarpetka, mazak oraz troszkę włóczki. W trakcie spotkania można było skosztować przepyszną drożdżówkę upieczoną przez panią Joannę Rucińską.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG