Kliknij, aby powiększyć„…Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie wypiękniała, wymieniono stare tynki, okna i drzwi, wymalowano elewacje, położono nowy dach. Można zakochać się w naszej „starej”, a „nowej” bibliotece - mówi Dyrektor Chełmińskiej książnicy Pani Marzanna Pieniążek, …jednak biblioteka, którą widzimy w Barcinie wzbudza nasz podziw i zachwyt”.

Grono emerytowanych i aktywnych zawodowo bibliotekarzy z Chełmna odwiedziło Barcin 18.06.2014 r. Jednym z punktów wizyty na Pałukach był przystanek w Barcinie, w  naszej bibliotece. Uczestnicy wyjazdu studyjnego zostali oprowadzeni po przestrzeni bibliotecznej przez panią Dyrektor Grażynę Szafraniak i poznali zakres działania naszej biblioteki. Wspólne spotkanie służyło wymianie poglądów i doświadczeń między bibliotekarzami dotyczących codziennej pracy i inicjatyw podejmowanych przez nich. Sporo miejsca w  dyskusji poświęcono programowi komputerowemu SOWA2, na którym pracują biblioteki. System Sowa jest pakietem programów wspomagających działalność biblioteki . Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów bibliotecznych takich jak gromadzenie zbiorów ,wyszukiwanie i zestawianie informacji o posiadanych zbiorach oraz ich udostępnianie. Spotkania integracyjne bibliotekarzy wnoszą dużo entuzjazmu do dalszych działań i są niezwykle inspirujące.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG