Kliknij, aby powiększyćOd ponad 60 lat w dniu 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Inicjatorem tego święta była organizacja, która miała na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim dzieciom.

Biblioteka na Starym Mieście z okazji tego dnia zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Każde dziecko mogło miło spędzić wolny czas. Atrakcji nie brakowało. Oprócz gier i zabaw zręcznościowych nasi goście otrzymali balony, na których flamastrami malowali buźki, kwiatki, kokardki itp. Następnie przyszedł czas na ruch. Uczestnicy swego święta wzięli udział w zabawie polegającej na noszeniu książki na głowie. Dla utrudnienie tego zadania należało zrobić slalom między krzesełkami ustawionymi przed biblioteką. Najlepszą w tym ćwiczeniu okazała się Marta. Kolejną konkurencją był również slalom między krzesełkami na czas. Tym razem książki znalazły się w ręku i należało je rozłożyć na krzesełkach, a w drodze powrotnej zebrać. Najlepiej w tym zadaniu poradziła sobie Patrycja. Dzieci bardzo chętnie ćwiczyły również z hula chop. Mogły się wykazać w utrzymaniu koła w ruchu. Wykorzystały je także w kolejnej konkurencji, do której sami ustalili zasady. Zadanie to również odbyły się na czas i najlepiej poradziła sobie z nim Ola. Polegało ono na „przebiegnięciu” przez koła hula chop następnie zrobieniu kółka wokół dwóch krzesełek, zabraniu leżących na nich książek oraz ich odłożeniu w drodze powrotnej. Takie zabawy mają na celu wyćwiczyć skupienie uwagi, rozwijać umiejętności zręcznościowe oraz poprawić koordynację. Na koniec miłego spotkaniu dzieci z okazji swego święta otrzymały drobne upominki.

Roksana Mróz

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG