Kliknij, aby powiększyćDruga połowa maja obfitowała w liczne odwiedziny zorganizowanych grup dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Barcinie. Młodsze klasy od I do III wraz z  opiekunami wędrowały biblioteczną ścieżką w asyście Pani Dyrektor Grażyny Szafraniak, która oprowadzała dzieci po nowej przestrzeni bibliotecznej i opowiadała komu ona służy, dlaczego warto do niej zaglądać i co się w niej dzieje. Lekcje biblioteczne odbywały się natomiast w Oddziale dla dzieci i młodzieży . Prowadziła je P. Stanisława Ciesielska. „Ulubione bajki”, to temat wybrany przez nauczycieli.

Bibliotekarka opowiadała o literaturze i czytaniu dzieciom. Inspirowała młodych czytelników do zabawy z literackimi bohaterami w formie zagadek i  kalamburów. Ta forma spotkania bardzo podobała się dzieciom .Celem spotkań była promocja biblioteki i książek, popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcenie do korzystania ze zbiorów biblioteki. Obecność dzieci w bibliotece związana była również z czytaniem ulubionych bajek. Mali czytelnicy z uwagą słuchali o tym, jakie wartości są najważniejsze w życiu człowieka, w których każdy z Nich może się znaleźć w szkole, w domu i na podwórku.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG