Kliknij, aby powiększyćAkcja Odjazdowy Bibliotekarz jest rajdem rowerowym skierowanym do bibliotekarzy, a także czytelników, miłośników książek oraz jednośladów. Rowerzyści udają się „szlakiem bibliotecznym”, odwiedzając po drodze biblioteki, księgarnie i inne miejsca związane z książką. Rajd ten jest bardzo popularny w całej Polsce, z roku na rok powiększa się grono jego zwolenników.

21 maja 2014r. uczestnicy rajdu na czele z panią Grażyną Błaszkiewicz, kierownik biblioteki w Łabiszynie, zawitali do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Filia Mamlicz. Była ona jednym z kilku miejsc na 20 kilometrowej trasie rajdu. W trakcie pobytu w Mamliczu rowerzyści mogli zwiedzić bibliotekę, zapoznać się z jej działalnością oraz księgozbiorem. Następnie w Świetlicy MDK przy kawie, zimnych napojach i słodkim poczęstunku wysłuchali historię o Mamliczu. Przed wyruszeniem w drogę powrotną do Łabiszyna zdążyli podzielić się swoimi wrażeniami z rajdu. Mamy nadzieję, że za rok Odjazdowi Bibliotekarze nie zapomną o Mamliczu i znów nas odwiedzą. Serdecznie zapraszamy.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG