Kliknij, aby powiększyć22 maja Filię nr 1 odwiedziły 6 - latki z grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie pod opieką pani Hanny Barteczko-Zwolińskiej. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką o czytaniu, książce i pokoleniu. Odpowiadały na pytania skąd się bierze książka, czym jest czytanie a także, co to jest pokolenie. Wysłuchały również historii papugi i dziewczynki o imieniu Maja, które razem z innymi bohaterami wyruszyły w poszukiwaniu jaja. Dzieci bardzo chętnie podejmowały próbę samodzielnego czytania. Po zapoznaniu się z niezwykłą historią bohaterów książki przedszkolaki postanowiły zabawić się w poszukiwaczy jaja. Chętnych oczywiście nie zabrakło. Goście biblioteki wcielili się m.in. w rolę Mai, papugi, jaja, kierowcy autobusu, Psa Nawigatora, Kury Pokładowej, Kapitana Pawie oko, Oficera Skunksa i mamy. Teatrzyk wzbogaca wyobraźnię dziecka , wyrabia umiejętności manualne oraz daje powód do wesołej zabawy. Mali czytelnicy bardzo, lubią przebierać się za kogoś, odgrywać scenki z użyciem różnych rekwizytów, sprawia im to ogromną radość.

Po mini przedstawieniu dzieci zapoznały się ze zbiorami bajek tutejszej biblioteki. Zaznajomiły się z książkami z serii „Moja pierwsza czytanka”, „Czytaj z rodzicami” czy też „Czytaj z mamą, Czytaj z tatą”. Książki tych serii mają na celu pomóc rodzicom zapoznać dziecko z czytaniem tak, aby mogło ono czerpać z niego radość. Na każdej ze stron wyróżnione są trudne słowa, dzięki którym początkujący czytelnik nie rezygnuje czytania. Litery są duże, przepięknych ilustracji również nie brakuje. Dzięki temu dziecko poznaje zwierzątka, owoce, warzywa i wiele innych wyrazów, która są dla niego jeszcze nieznane.

Nie zabrało również zabaw. Dzieci kładąc książki na głowie brały udział w konkursie, - kto najdłużej zdoła utrzymać książkę na głowie. Zwycięzcami okazali się wszyscy. Nagrodą były słodycze. Dzieci z uśmiechami na twarzy opuszczały bibliotekę i zagwarantowały, że na pewno wrócą z rodzicami.

Roksana Mróz

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG