Kliknij, aby powiększyćWe wtorek 20 maja 2014 r. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl teatralny pt. „Calineczka”, adaptację jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena. Na przedstawienie przybyły przedszkolaki z miejscowego przedszkola. Swoją obecnością zaszczycili nas również uczniowie klasy II b szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie.

Główną bohaterką inscenizacji jest mała dziewczynka, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Na swej drodze poznaje żaby, chrabąszcza, mysz, kreta i jaskółkę, która przenosi ją do Krainy Elfów.

Spektakl teatralny dostarczył młodym widzom wielu wrażeń. Dzieci współtworzyły przedstawienie poprzez kilkakrotne wystąpienia na scenie. Wszyscy zgodzili się z faktem, iż trzeba pomagać innym w razie zaistniałej potrzeby, gdyż sami również możemy kiedyś potrzebować czyjejś pomocy.

„Calineczkę” w wykonaniu Art-Re obejrzało 68 osób.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg