Kliknij, aby powiększyćFilia nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin zaprosiła wszystkie wesołe dzieci wraz z członkami rodzin na przedstawienie pt. „Calineczka”, które wystawili aktorzy grupy teatralnej „ART – RE” z Karkowa. Widowisko odbyło się w ramach Dni Otwartych Bibliotek pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Aktorzy zespołu „ART – RE” od wielu lat wystawiają spektakle, które tworzą na podstawie znanych wszystkim dzieł literackich. Poprzez czynny udział widzów w tym wydarzeniu starają się rozwinąć w nich życzliwość i dobroć wobec drugiej osoby. Teatr dla dzieci powinien przedstawiać sprawy, których są one ciekawe. Ważny w tym wszystkim jest język. Małe dzieci mają ograniczony zasób swoich słów i najlepiej rozumieją i przyswajają wiedze, która jest im przekazywana w języku prostym, z codziennego życia. Sztuki wystawiane dla młodych widzów wpływają na ich rozwój. Pozwalają na pobudzenie wyobraźni i wrażliwości oraz poszerzenie zasobu słownictwa, a także uczą tolerancji. Aktywne uczestnictwo z aktorami w przedstawieniu jest dla dzieci fascynującym przeżyciem, tak też było tym razem.

Na spotkanie z Calineczką milusińscy przybyli wraz z opiekunami. Na sali zasiadło około 70 osób. Ze skupieniem i uśmiechem na twarzy przyglądali się losom maleńkiej dziewczynki. Dzieci zachwycone spektaklem chętnie się w nim udzielały m.in. przeistaczały się w rybki, które pomagały Calineczce oraz pocieszały ją, gdy płakała. Bohaterka w końcu trafiła na swego księcia a wszyscy obecni na sali wzięli udział w pięknym wydarzeniu – weselu Calineczki. Wspólnie z młodą parą widzowie zatańczyli w kółeczku.

Po spędzonym miło czasie pociechy otrzymały słodkości oraz obrazek do pokolorowania z bohaterką spektaklu na odwrocie, którego znajduje się wizytówka Filii nr 1. Wszystkich, którzy nie znają jeszcze losów Calineczki oraz tych, którzy chcę przeżyć przygodę z nią jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do biblioteki w celu wypożyczenia książki.

Spotkanie odbyło się 20 maja o godzinie 16:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy Społecznej przy ul. Kościelnej 15 w Barcinie. Dziękujemy za współpracę i nieodpłatne użyczenie sali w ramach Partnerstwa Tradycja-Kultura-Nowoczesność.

Roksana Mróz

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG