Kliknij, aby powiększyćObchody Tygodnia Bibliotek pod hasłem ”Czytanie łączy pokolenia” rozpoczęto w Oddziale dla dzieci od spotkań z najmłodszymi uczestnikami życia kulturalnego – przedszkolakami. Na spotkania z książką w naszej bibliotece przyszły niemal wszystkie grupy przedszkolne z Przedszkola Nr 2 i 3.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami uczestniczyły  w zajęciach czytelniczych pt. „Biblioteczną trasą, czyli co my tutaj robimy”. Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o książki, których treść stanowiły polskie wyliczanki i znane opowiadania o przyjaźni. Wizyty przedszkolaków rozpoczynały się od pokazania im przestrzeni bibliotecznej – czytelni wraz z Izbą Tradycji, wypożyczalni dla dorosłych, czytelni internetowej i na koniec Oddziału dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy spotkań zapoznali się z magicznym dla nich miejscem, jakim jest biblioteka, obejrzały zbiory, szczególnie półki z bajkami, wierszykami i opowiadaniami dla tej grupy czytelników. Poznały reguły zachowania się oraz zasad korzystania w miejscu, które odwiedziły. Wysłuchały również opowieści o tym, co się dzieje w bibliotece. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z zagadkami , a także zakładki do książek, którymi zostały obdarowane.

Na spotkaniach w Oddziale dla dzieci i młodzieży nie mogło obyć się bez głośnego czytania, tym razem przez dyrektora biblioteki i bibliotekarzy. Przedszkolaki słuchały fragmentów bajek z ogromnym zainteresowaniem. Łącznie bibliotekę odwiedziło ok. 250 maluchów. Kolejną grupę odwiedzających stanowić będą dzieci szkolne, które zapowiedziały swoje wizyty.

Stanisława Ciesielska