Kliknij, aby powiększyćW czwartek 8 maja dzieci 5-letnie z oddziału przedszkolnego w Mamliczu wraz z wychowawczynią panią Marzanną Filipiak gościły w Bibliotece w Mamliczu. Przedszkolaki miały okazję odkrywać twórczość Jana Brzechwy, którą czytały panie z ich rodzimych miejscowości. Można było posłuchać interpretacji wierszy w wykonaniu pani Mileny Jędykiewicz sołtysa Dąbrówki Barcińskiej, pani Grażyny Ratajczak z Złotowa, pani Joanny Rucińskiej z Mamlicza oraz pani Ewy Woźniak z Kani. Utwory Jana Brzechwy są lubiane zarówno przez dorosłych , jak i przez dzieci. Są pełne humoru i posiadają walory wychowawcze, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.

Tak więc przedszkolaki z dużym uśmiechem słuchały o „dobrze wychowanej” kwoce, dziewczynce samochwale oraz przedziwnej kaczce zwanej Kaczką Dziwaczką. Po wysłuchaniu klasyki literatury dziecięcej mali słuchacze wykonali prace plastyczne, za które zostały nagrodzone zakładkami do książek. Goście biblioteki filii Mamlicz miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez bibliotekę.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG