Kliknij, aby powiększyćDnia 9 maja 2014 r. w piechcińskiej filii bibliotecznej odbyła się lekcja biblioteczna, w ramach Tygodnia Bibliotek, w której uczestniczyli uczniowie klasy II a szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

Dzieci wysłuchały wiersza Edwarda Szymańskiego pt. „Książka”. Następnie drugoklasiści uczestniczyli w dyskusji na temat korzyści wynikających z czytania książek.

W drugiej części zajęć uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu obrazka pociętego na części i podaniu tytułu bajki. A jeśli chodzi o drugie zadanie, każda grupa otrzymała kilka cytatów pochodzących z utworów literatury dziecięcej, które trzeba było dokończyć. Wszyscy świetnie poradzili sobie z otrzymanymi zadaniami.

W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg