Kliknij, aby powiększyć29 kwietnia 2014 roku w piechcińskiej filii bibliotecznej odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Bajkopisarstwo Ewy Szelburg-Zarembiny”, w 115. rocznicę urodzin pisarki, w której uczestniczyła grupa 6-latków z Przedszkola w Piechcinie – podopieczni pani Moniki Cierzniak.

Przedszkolaki wzięły udział w pogadance na temat zjawisk zachodzących w przyrodzie wiosną po wysłuchaniu wiersza pt. „Wiosna idzie!” Ewy Szelburg-Zarembiny. Następnie dzieci otrzymały kartki z obrazkami i nazwami ptaków. Zadanie polegało na połączeniu nazw z odpowiednim ptakiem i zaznaczenie ptaków, o których mowa była w wierszu.

W dalszej części zajęć wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę o tematyce wiosennej. Również trzeba było pokolorować „Panią Wiosnę”. W lekcji bibliotecznej uczestniczyło 12 osób.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg