"Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin corocznie organizuje kilka konkursów o zróżnicowanej tematyce. Jednym z nich jest konkurs „Barcin moje Miasto – Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jest propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat historii, kultury i życia społeczno-samorządowego miasta i gminy Barcin oraz powiatu żnińskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Barcina i jest współorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin."

"10 kwietnia 2014 roku odbyła się XIII edycja konkursu. Wzięło w niej udział pięć trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły: Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 z Barcina, Szkołę Podstawową z Piechcina, Gimnazjum nr 1 z Barcina oraz Gimnazjum nr 2 z Piechcina. Jury w składzie: przewodnicząca Maria Siekierska - historyk, Jarosław Drozdowski z Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Barcinie oraz Elżbieta Pałka, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Barcinie oceniało wysiłki drużyn."

...

Źródło i artykuł w całości na stronie: www.biblioteki.org