Kliknij, aby powiększyć zdjęcieW ramach piątkowych Rozmaitości bibliotecznych dzieci na zajęciach rozbudzają swoje umiejętności i  zdolności .W piątek 11 kwietnia br. w Oddziale dla dzieci spotkały się z panią Zofią Jesionowską i poznawały tajniki sztuki origami. Pani Zosia gawędziła o tej trudnej sztuce składania papieru, ale zachęcała do poznawania jej za pomocą książek dostępnych w Oddziale dla dzieci .

Uczestnicy zajęć uwielbiają tę formę opowieści i stoicki spokój dorosłej wolontariuszki w bibliotece, pod okiem której powstają prawdziwe cuda - tym razem wiosenne kwiatki. Klaudia i Hubert po raz pierwszy poznali sztukę origami i  pełni obaw składali kolorowe kwadraciki. Nie kryli więc radości z efektownego kwiatka, który powstał w wyniku ich pracy. W tym samym czasie wolontariusze Iza, Natalia i Jakub skrzętnie porządkowali księgozbiór i włączali się w dyskusję na temat świątecznych obyczajów i dekoracji wielkanocnego stołu. Dzieciom w zajęciach towarzyszyła babcia Michaliny i mama Fabienne i Oliwiera.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG