Niezwykle i o niezwykłych ludziach3 kwietnia 2014 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci ,w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki , w czytelni biblioteki w Barcinie odbyło się spotkanie dla młodzieży z  gdańską autorką książek dla dzieci i młodzieży, muzykiem i pedagogiem Anną Czerwińską - Rydel.

Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej Nr 1 w Barcinie mieli okazję zapoznać się z twórczością pisarki .Młodzi czytelnicy dowiedzieli się wiele o ciekawych ludziach nauki ,muzyki i literatury opisywanych w powieściach Pani Anny – ilustrowanych pokazem multimedialnym. Wysłuchali fragmentów powieści o Henryku Wieniawskim „ W podróży ze skrzypcami ", czytanych przez samą autorkę. Pani Anna powiedziała, że kompozytor był niesamowitym dzieckiem.. Uczestnicy spotkania nie kryli zdziwienia, gdy im mówiła, że Wieniawski został studentem w wieku 8 lat, będąc młodszym od nich wszystkich. Studiował zagranicą w Paryżu, w obcym kraju, w obcym języku, w obcym mieście. Wszystko to się złożyło się na niezwykłą historię dziecka. „... Kończyłam tę książkę, gdy Henio będąc jeszcze chłopcem wyrusza w podróż i pyta mamę czy teraz tak zawsze będzie .” - powiedziała autorka Uczestnicy spotkania, na wcześniej zakupionych książkach Pani Czerwińskiej-Rydel i  zakładkach przygotowanych przez bibliotekę, pozyskali na pamiątkę autografy pisarki. Pozostając pod wrażeniem spotkania , młodzież miała możliwość po raz pierwszy zwiedzić nową książnicę i podziwiać piękno jej przestrzeni i zgromadzonych książek.

Stanisława Ciesielska