Pozytywna energia z Olgą Gajdzińską w „Linku do przyszłości”„ …Spotkanie było niezwykle inspirujące, ponieważ uświadomiło mi, że nie warto bać się podejmowania ryzyka lub zmian kierunków studiów ,czy zmiany zawodu; utwierdziło mnie w przekonaniu, aby być pozytywnie nastawionym do życia i ludzi i nie bać się doceniać siebie i własnych pomysłów. Pani Olga jest żywym przykładem, potwierdzającym to przekonanie, że można osiągnąć wiele, jeżeli mocno się w to wierzy, że wszystko co przyjdzie nam robić w życiu trzeba robić z pasją i wewnętrzną harmonią…. Cieszę się, że wskazówka Olgi, aby uczyć się języków obcych dotarła do mnie… Dzięki spotkaniu upewniłam się,że pasja jest najważniejsza . Ps. Dzięki Olga za dawkę niesamowitej energii…” - oto kilka wypowiedzi młodzieży z  odczuć inspiracyjnych po spotkaniu 14 marca 2014 r. w bibliotece w Barcinie w ramach projektu „Link do przyszłości”.

Prośba młodzieży uczestniczącej w bibliotece w tym projekcie dotycząca spotkania z kobietą, została uwzględniona przez FRSI i skierowano do Barcina Panią Olgę Gajdzińską. Młoda profesjonalistka jest specjalistką ds. PR i marketingu on-line, pasjonatką wykorzystania nowych technologii w Public relations. Z  wykształcenia iberystka, zrezygnowała z kariery prawniczej na rzecz szeroko pojętej komunikacji marketingowej. Łącznie mieszkała poza Polską 6 lat, z czego najdalej w Wietnamie, zaś najdłużej w Hiszpanii. Nowoczesne technologie wdraża w PR, dzięki czemu strategie komunikacyjne łączą on-line z tradycyjnymi mediami.  W PR najbardziej interesuje ją Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, którą wdrażała w Weber Shandwick obsługując m.in Microsoft, Tesco i Discovery. Stypendystka rządu hiszpańskiego, aktywna działaczka w zakresie niwelowania barier między młodymi ludźmi w Europie.  Jako jedyna Poznanianka wzięła udział w autorskim programie premiera Jerzego Buzka, dzięki czemu miała okazję współpracować z młodzieżą w Sztokholmie oraz Trieście przygotowując CEI Youth Forum. Do dobrze znanych 4 języków obcych właśnie uczy się języka programowania. Zgodnie ze scenariuszem spotkania po rozgrzewce „ Mogłabym, mógłbym być ….” dotyczącej losowania zawodów Pani Olga opowiadała o pasjonujących zajęciach związanych z realizowaniem swojej ścieżki kariery zawodowej. Pozytywna osobowość i energia witalna naszej prelegentki spowodowała, że młodzież słuchała z zapartym tchem. Zainspirowana tematyką i sposobem opowiadania zasypała P. Olgę lawiną przemyślanych i sensownych pytań. Kolejny raz młodzież uczestnicząca w  ostatnim spotkaniu wykazała się dojrzałością, poważnym podejściem do udziału w warsztatach. Przypomnijmy, że „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, to projekt, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność.

Stanisława Ciesielska