Kliknij, aby powiększyćWieczornice patriotyczne współorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin oraz Szkołę Podstawową w Mamliczu na stałe wpisały się już w kalendarz imprez barcińskiej książnicy. Tym razem okazją dla wieczoru polskiej historii było Narodowe Święto Niepodległości, które, obchodzone 11 listopada, zostało uczczone spotkaniem zorganizowanym 25 listopada 2014 roku. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2”.

Jak zawsze w przypadku wieczornic przygotowywanych przez Szkołę Podstawową w Mamliczu, program obejmował deklamację, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz prezentację multimedialną, bogato ilustrowaną zdjęciami i filmami. Spotkanie poświęcone historii odzyskiwania przez Polskę niepodległości wzbogacono dodatkowo o pokaz dwóch  tańców, w tym poloneza. Należy podziękować w tym miejscu nauczycielom, którzy przygotowali dzieci do występu – Grzegorzowi Michalakowi, Marii Kolińskiej, Małgorzacie Smok i Hannie Krause.

W czytelni zjawiło się kilkadziesiąt osób, pragnących uczestniczyć w wieczornicy. Trzeba przyznać, że wydarzenia tego typu cieszą się wśród naszych gości dużym powodzeniem. Co cieszy, na spotkania patriotyczne chętnie przychodzą młodzi ludzie. Widzowie angażują się w występ, dołączając się do śpiewu dziecięcego chóru, zaś w chwilach wymagających skupienia na czytelni zapada przejmująca cisza . Z wyjątkowym odbiorem spotykają się filmy, wyświetlane podczas wieczornicy – tym razem gości czytelni zachwycił zaledwie trzyminutowy filmik autorstwa Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana Historia Polski”, który w sposób krótki i przystępny opowiada dzieje naszego kraju. Największe brawa zbierają jednak niezmiennie występy dzieci.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG