Kliknij, aby powiększyćDnia 3 grudnia 2014 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewa Stadtmüller w ramach konkursu „Rodzinne czytanie – Chodź, idziemy po bajeczkę”, na które przybyła grupa 5-latków z miejscowego przedszkola – podopieczni pani Darii Filipiak, razem 28 przedszkolaków.

Warto zauważyć, iż twórczość literacka pisarki jest różnorodna. Wśród napisanych kilkudziesięciu książeczek dla dzieci są baśnie, legendy, scenariusze teatralne, kalendarze, opowiadania oraz bajki edukacyjne i religijne, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Pani Ewa Stadtmüller recytowała zabawne fragmenty swoich bajek, zadając pytania do tekstu, a także bawiąc się z przedszkolakami w odgadywanie rymów i zagadek. Opowiedziała również, w jaki sposób powstają książeczki oraz ilustracje do nich. Następnie przedstawiła najmłodszym czytelnikom teatrzyk lalkowy, wykorzystując w tym celu kukiełki.

W dalszej części spotkania uczestnicy konkursu „Rodzinne czytanie – Chodź, idziemy po bajeczkę” zostali pasowani przez pisarkę na czytelników piechcińskiej biblioteki, otrzymując Certyfikat Pasowania na Czytelnika (9 osób) i nagrodę w formie książki.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg