Kliknij, aby powiększyć15 grudnia 2014 r. w bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyła się wizyta studentów - wolontariuszy z wymiany zagranicznej, przebywających w Polsce w ramach projektu Erasmus + realizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy oraz Instytut Dziedzictwa w Kruszwicy. Harmonie, Pierre i Antoine z Francji, Ivan z Hiszpanii oraz Laura z Włoch pod przewodnictwem Pani Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy Ewy Pronobis –Sosnowskiej zwiedzili naszą bibliotekę, oprowadzeni przez Panią Dyrektor Grażynę Szafraniak.

W ramach projektu Erasmus goście pomagają w pracach Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Bydgoszczy - partnera projektowego Instytutu Dziedzictwa w Kruszwicy, odwiedzają przedszkola i szkoły. Spotykają się z  lokalnym społeczeństwem, głównie młodzieżą, by prezentować kraje swojego pochodzenia, poznawać polską kulturę, nawiązywać międzynarodowe kontakty, zdobywać nowe doświadczenia i kompetencje.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG