Kliknij,   aby powiększyćZ okazji Świąt Bożego Narodzenia w bibliotece na Starym Mieście trwa wystawa prac pani Marioli Szefer pt. „ Bombki i dzwonki wydziergane sercem przy pomocy szydełka” . Wśród prac znajdują się aniołki, bałwanki, choinki, gwiazdorki, sanie, gwiazdki i wiele innych. Całość utrzymana jest w kolorach bieli, srebra, czerwieni i złota, co podkreśla jej wyjątkowość i tworzy niezwykły nastrój. Zwracam szczególną uwagę na dzwonki. Są niezwykle dopracowane wręcz „wypieszczone”. Każdy jest inny, każdy ma swoje serce i ładną zawieszkę. W kulturze bożonarodzeniowej dzwonki pełnią ważną rolę. To znak dobrej nowiny, radości i harmonii. Powinny się znajdować na każdej choince, w każdym domu aby w następnym roku przynosić same dobre wiadomości.

Pani Mariola jest mieszkanką gminy Barcin. Obecnie jest w trakcie poszukiwania pracy. Na co dzień zajmuje się domem i dzierga , dzierga i dzierga szydełkiem. Jest to jej wielka pasja, która pozwala zapomnieć o szarości codziennego dnia. Bardzo lubi się nią dzielić ze znajomymi. Zaczyna już od sierpnia, aby każda jej bliska osoba znalazła pod choinką wydziergany, wyjątkowy prezent.

Szydełkować nauczyła się od swojej mamy i przekazuje tę umiejętność córkom. Wzory czerpie z Internetu i gazet. Jednak te, które sprawiają najwięcej radości to z babcinych serwetek.

Biblioteka to nie tylko książki i czytelnicy . Coraz częściej bibliotekę wyróżnia prezentowanie pasji czytelników. Mieszkańcy przychodzą nie tylko po książki, ale także spotkać kogoś ciekawego, porozmawiać i poszukać inspiracji przydatnych w codziennym życiu.

Zapraszam gorąco do oglądania i podziwiania wystawy w godzinach otwarcia biblioteki. Dla chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w robótkach ręcznych polecam książki do wypożyczenia z ciekawymi zbiorami wzorów na drutach i na szydełku, zarówno dla poczatkujących jak i zaawansowanych. Biblioteka prenumeruje czasopismo „Szydełkiem i na drutach”, w którym znajdują się wzory i porady dotyczące najnowszych trendów .

Anna Zielińska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG