Kliknij,   aby powiększyć Świąteczna szata otuliła naszą bibliotekę. Wykonanie dekoracji świątecznych stanowi szczególne zadanie dla dzieci. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę szukają na ten temat pomysłów w książkach . Doskonale jednak czują się w bibliotece i czerpią pomysły lansowane przez bibliotekarzy lub wolontariuszy. Tym razem spotkanie w piątek 12 grudnia odbywające się w ramach cyklu „Rozmaitości biblioteczne” poświęcone było dekoracji drzewka świątecznego.

Choinka zawsze dodaje uroku Świętom Bożego Narodzenia, tym bardziej, jeżeli ozdoby wykonane są własnoręcznie. W  Oddziale dla dzieci obecna na spotkaniu Pani Jadwiga Dziurgiela zaproponowała dzieciom wykonanie bombek i ozdobienie nimi bibliotecznego drzewka. Technika wykonania prosta, materiał to: styropianowe kuleczki, szpileczki i kolorowe cekiny. Każdy z uczestników miał własny pomysł i projekt wykonania. W trakcie zajęć przeprowadzona została pogadanka na temat tradycji związanych z najpiękniejszymi, rodzinnymi świętami. Wykonane przez dzieci bombki zdobią biblioteczną choinkę w Oddziale.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG