Kliknij, aby powiększyćCzy wiecie, że biblioteka to nie tylko książki? W naszej bibliotece można czytać - i wypożyczać do domu! - również gazety i czasopisma.

Czytelnia barcińskiej biblioteki gromadzi i udostępnia na miejscu bieżące gazety i czasopisma, oraz komplety archiwalnych roczników. Prenumeruje się około 40 tytułów bieżących. Są to zarówno periodyki (tygodniki, miesięczniki) opiniotwórcze, lifestylowe, młodzieżowe, naukowe, jak i wydawnictwa o określonej tematyce – np. religia, moda, dom i ogród, wystrój wnętrz, hobby, macierzyństwo i wychowanie dziecka, robótki ręczne itd. W ofercie mamy również czasopisma i wydawnictwa ciągłe z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Przekonaj się – przyjdź i wypożycz :). Wypożyczaniu nie ulegają gazety i czasopisma aktualne, wszystkie pozostałe przeczytać można w domowym zaciszu.

Poniżej spis gazet i czasopism dostępnych w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin:

Gazety codzienne: Gazeta Pomorska, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Express Bydgoski, Przegląd Sportowy, Gazeta Wyborcza;

Tygodniki i inne periodyki o tematyce lokalnej: Pałuki, Pogłos Barcina.

Tygodniki: Newsweek, Polityka, Angora, Przewodnik Katolicki, Tygodnik Powszechny, W Sieci;

Dwutygodniki: Przyjaciółka, Pani Domu, Gala;

Miesięczniki: Claudia, Cogito, Cztery Kąty, Chip, Diana Moden, Dziecko, Hobby, Focus, Gimnazjalista Victor, Kuchnia, Kumpel. Mamo to ja, Moje gotowanie, Moje mieszkanie, Mój piękny ogród, Mówią wieki, Piękno i pasje, Polityka społeczna, Poradnik domowy, Prawo pracy, Robótki ręczne, Samo Zdrowie, Świat nauki, Twój Styl, Vita, Wiedza i Życie, Zdrowie, Victor Junior;

Inne: Dama w swetrze, Dobre rady - samo zdrowie, Szydełkiem i na drutach, Piękno i Pasje.

Zapraszamy :)

Olga Gralak-Ćwikła