Kliknij, aby powiększyćKażdy mieszkaniec Gminy Barcin może za darmo skorzystać z Internetu w bibliotece , to miedzy innymi zasługa Fundacji Orange.

Biblioteki na Starym Mieście i w Mamliczu korzystają z Programu „Orange dla bibliotek”. Celem programu jest „wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.” Biblioteka w Barcinie w 2014 r. otrzymała dotację w wysokości 3.416,37 zł.

Ze środków w ramach umowy dotacji z Fundacją Orange w 2014 roku nie tylko zostały refundowane kosztów utrzymania Internetu , ale również zakupione audiobooki i książki o tematyce związanej z nowymi technologiami, programy antywirusowe oraz pendriv”y przydatne podczas zajęć prowadzonych w bibliotekach.

Z audiobooków mogą korzystać wszyscy czytelnicy. Część została zakupiona z myślą o uczniach – są to lektury. Pozostałe to powieści kryminalne – Charlotte Link, obyczajowe- Paulliny Simons, dla młodzieży – Nicholasa Sparks’a.

Dla pasjonatów, jak i dla tych co chcą spróbować swoich sił w fotografii zostały nabyto książki, dzięki którym rozwiną swoje zainteresowania, dowiedzą się o nowych tendencjach twórczych, o najnowszych technologiach w tej dziedzinie.

„Zakupy w sieci”, „Serwisy społecznościowe”, „Word i Excel”, „Internet „– praktyczne poradniki dla stawiających pierwsze kroki w sieci.

Rodziców powinny zainteresować książki o zagrożeniach realnych i wirtualnych, jak sobie radzić, walczyć i zapobiegać z przemocą w Internecie.

„Tworzenie stron www w praktyce”, „Analiza i prezentacja danych w Microsoft Excel”, „Jak pozostać anonimowym w sieci”, ”Excel w biurze i nie tylko” – to lektury dla każdego, kto chce pracować szybko i wydajnie.

Zachęcam gorąco do korzystania z Internetu , wypożyczania książek i audiobooków. Zostały zakupione po to, aby wam drodzy czytelnicy pomóc rozwijać swoje pasje i otwierać się na nowe propozycje. Nigdy nie jest za późno!!

Kliknij, aby powiększyć

Anna Zielińska