Kliknij, aby powiększyćW tym roku obchodzony jest Rok Książki dlatego Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki skierował nową ofertę projektową dla dzieci do 5 lat ,najmłodszych mieszkańców naszej gminy i ich opiekunów. Celem projektu jest wyrabianie nawyku czytania dzieciom, oswajanie z książką i przestrzenią biblioteczną, integrowanie środowiska czytelniczego. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest systematyczne wypożyczanie i czytanie książek ze zbiorów bibliotecznych dzieciom przez osoby dorosłe /członków rodziny, opiekunów.

Dodatkowym elementem jest udział w spotkaniach integracyjnych organizowanych dla uczestników – planujemy m.in. zajęcia manualno-animacyjne w formie grup zabawowych. Materiały edukacyjne dla uczestników są już przygotowane.

Planujemy też cykl spotkań z dogoterapii , z psychologiem , dietetykiem ,animatorami zabaw, turnieje rodzinne. Spotkania odbywać się będą minimum 1 raz w miesiącu.

Na spotkanie informacyjne w środę 07.01.2015 r. przybyło ok. 40 osób zainteresowanych i deklarujących udział w projekcie. Najmłodsi uczestnicy powitani przez Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak zaklimatyzowali się w bibliotece bez problemu. Zajęci byli materiałami edukacyjnymi przygotowanymi na to spotkanie i rozpoczynający się projekt. Ich opiekunowie włączyli się do wspieranego przez bibliotekę „23 Finału WOŚP” przygotowując zakładki do książek przekazanych przez czytelników na aukcję WOŚP .Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach dla maluchów zapraszamy do składania deklaracji pisemnych w Oddziale dla dzieci i młodzieży do 31 stycznia br.

Stanisława Ciesielska