Kliknij, aby powiększyćPod hasłem „Podziel się sercem – wrzuć złotówkę lub więcej” Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie, już po raz drugi wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Barcińska biblioteka we współpracy z lokalnym sztabem WOŚP przygotowała kiermasz książki. W niedzielę 11 stycznia 2015 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie, gdzie odbywał się 23 finał WOŚP, biblioteka miała swoje stoisko, na którym znalazło się 180 woluminów. Były to książki popularno-naukowe i beletrystyczne, pochodzące z darów od czytelników. Już za przysłowiową złotówkę można było nabyć dowolną pozycję. Do każdej książki dołączaliśmy zakładki wykonane przez dzieci uczestniczące w piątkowych zajęciach pn. „Rozmaitości Biblioteczne” w oddziale dla dzieci naszej biblioteki. Podczas akcji sprzedaliśmy 140 egzemplarzy książek i zebraliśmy 302,31 zł.

W tym roku do akcji przyłączyła się filia naszej biblioteki w Mamliczu, która grała razem ze Świetlicą MDK, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz głównym organizatorem - Stacją Demontażu Pojazdów Kapral-Car. Filia Mamlicz również zorganizowała kiermasz książki pod hasłem „Zagraj sercem, za złotówkę lub więcej”. Przeznaczyła na ten cel 130 książek, pochodzących z darów od czytelników i uzbierała 241,93 zł. Największym zainteresowaniem kupujących w Mamliczu cieszyły się książeczki dla dzieci oraz książki popularno-naukowe.

Całkowity dochód zebrany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin w kwocie 544,24 zł został przekazany na cele WOŚP „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej dla seniorów”.

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG