Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna Filia Mamlicz wraz z  Świetlicą MDK, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich oraz głównym organizatorem Stacją Demontażu Pojazdów Kapral-Car zbierała w Mamliczu pieniążki dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej dla seniorów.

Placówka z Mamlicza pod hasłem „Zagraj sercem, za złotówkę lub więcej” zorganizowała kiermasz książek. Udało się przeznaczyć na ten cel 130 książek pochodzących z darów od czytelników. Największym zainteresowaniem kupujących cieszyły się książeczki dla dzieci oraz książki popularno-naukowe. Osoby wspierający akcję byli bardzo hojni i często za zakupioną lekturę wrzucali do puszki więcej niż przysłowiową złotówkę. W sprzedaży pomagali wolontariusze na co dzień skupiający się w bibliotece. W trakcie WOŚP w Mamliczu udało się zebrać ogółem 14637.11 zł, w tym 241.93 zł pochodziło z kiermaszu książek. To było pierwsze granie filii z Mamlicza w WOŚP, ale na pewno nie ostatnie.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG