Kliknij, aby powiększyćW piechcińskiej filii 19.01.2015 r. odbyła się lekcja biblioteczna na temat baśni braci Grimm. W zajęciach brali udział uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

Na początku zajęć dzieci zapoznały się z informacjami dotyczącymi braci Grimm i próbowały wskazać różnice pomiędzy baśniami a bajkami. Po krótkim teoretycznym wstępie uczniowie zostali podzieli na cztery grupy, dostając do rozwiązania łamigłówki w formie rysunkowej. Ich zadaniem było dopasowanie tytułu baśni do ilustracji. Następnie każda grupa otrzymała do rozwiązania krzyżówkę związaną z tematem lekcji bibliotecznej. Po każdym zadaniu następowało wspólne sprawdzanie, czy ćwiczenia zostały zrealizowane poprawnie.

Kolejny etap zajęć miał formę plastyczną. Dzieci miały wykonać w grupach wspólną pracę, która miała przedstawiać wybrane postacie lub sceny z ich ulubionych baśni.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci oprócz poszerzenia i sprawdzenia swojej wiedzy na temat baśni braci Grimm mogły również nauczyć się trudnej sztuki współpracy.

W zajęciach uczestniczyło 18 drugoklasistów.

Wioletta Pilarska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg