Kliknij, aby powiększyć6 lutego 2015 roku jak co piątek dzieci i młodzież barcińskiej biblioteki spotkały się na zajęciach pn. „Biblioteczne rozmaitości”. Tym razem podczas zajęć graliśmy w gry planszowe i przestrzenne. Dzieciom najbardziej przypadły do gustu dwie gry. Jedna z nich to gra MISTAKOS – gra o stołki.

Gra polegała na układaniu krzesełek jedno na drugim w taki sposób, aby nie rozsypać istniejącej już konstrukcji. Osoba, która jako pierwsza ułożyła swoje krzesełka w stosie wygrywała. Kolejną grą, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem była gra planszowa z zagadkami. Na każdym polu oznaczonym kolorem czerwonym lub niebieskim znajdowała się zagadka. Dzieci musiały z treści zagadki rozpoznać zwierzęta, owoce lub warzywa. Za każdą rozwiązaną zagadkę można było przesunąć swój pionek o jedno pole do przodu. Oczywiście wygrywała osoba, która jako pierwsza dotarła na metę.

Dla wszystkich uczestników spotkania był przygotowany słodki poczęstunek.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG