Kliknij, aby powiększyćFerie w bibliotece na Starym Mieście rozpoczęły się 17 lutego balem karnawałowym z okazji Światowego Dnia Kota. Do Środowiskowego Domu Samopomocy przybyły wszystkie „koty” z Barcina i okolicy - te duże i te małe . Nie wszystkie koty zimą śpią, leniuchują i grzeją się przy piecu lub kaloryferze. Te biblioteczne i świetlicowe harcują.

Każdy z przybyłych gości miał okazję zaprezentować swój strój w rytmach piosenki „Kotek Kłopotek” i swoje umiejętności w rytmie zumby. Następnie „koty” bawiły się kłębkiem wełny, piły mleko przez słomkę na czas, tańczyły z balonami. Nie obyło się bez zabaw z książką w roli głównej. Parada z książką na głowie i podaj książkę… to zabawy, które wymagają od uczestników umiejętności skupienia uwagi i szybkiego refleksu.

Na wszystkie ”koty” czekał słodki poczęstunek, nagrody i dyplomy za udział. Te, które najbardziej harcowały i miały najpiękniejsze stroje zostały wyróżnione nagrodą specjalną.

Bal integracyjny odbył się dzięki współpracy Filii nr1, świetlicy „Gąsienica” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie, który użyczył sali. Nieodpłatne użyczenie Sali, to współpraca Fili nr1 i Środowiskowego Domu Samopomocy w ramach Partnerstwa „Tradycja-Kultura-Nowoczesność”.

Dziękuję wszystkim uczestnikom balu za aktywną , kreatywną i rodzinną zabawę. Szczególnie dziękuję pani Zosi Jesionowskiej i Roksanie Mróz - wolontariuszkom, które swój wolny czas poświęciły organizacji i przeprowadzeniu balu.

Anna Zielińska