Kliknij, aby powiększyć17 lutego 2015 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż malarstwa, grafiki i rysunku Patrycji Nowackiej, mieszkanki Piechcina, która jest absolwentką III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu (profil artystyczny).

W liceum kształciła swój talent pod kierunkiem pani Małgorzaty Nijak-Kucharskiej. Tajniki sztuk pięknych zgłębiała również u inowrocławskiego plastyka Marcina Fołdy. Obecnie studiuje edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w Toruniu.

Pani Patrycja zajmuje się malarstwem, rysunkiem klasycznym oraz intermedialnym, grafiką komputerową i fotografią. Najbliższy sercu artystki jest jednak rysunek projektowy. Na uwagę zasługuje fakt, iż zna ona wiele technik artystycznego wyrazu, które stara się wykorzystać w swoich pracach. Inspiracją dla pani Patrycji jest natura, muzyka, a nawet uliczny zgiełk.

Tematyka prezentowanych prac artystki jest bardzo różnorodna. Wśród obrazów są również reprodukcje Alfonsa Muchy i Gustava Klimta.

Warto podkreślić, iż było duże zainteresowanie wystawą wśród przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczyło 45 osób. Prace pani Patrycji można oglądać do 11 marca w czytelni biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska