Kliknij, aby powiększyć

24.02.2015 r. piechcińska biblioteka wspólnie ze świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie zorganizowały warsztaty techniczne.

Tematem zajęć była technika kolażu. Na początku spotkania wyjaśniono uczestnikom, co to jest kolaż i czym się charakteryzuje. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy i zabrały się do pracy.

Miały do dyspozycji różnorodne materiały, na przykład wstążki, gazety, bibuły, krepinę, kolorowe kartki, wełnę. W pracach zostały wykorzystane nawet worki na śmieci.

Technika kolażu polega na tworzeniu spójnych kompozycji przy użyciu różnorakich materiałów, a także tradycyjnych technik. Taki rodzaj zajęć z pewnością kształtuje kreatywność.

Uczestnicy warsztatów z dumą prezentowali swoje prace. Dla wielu z nich technika kolażu to nowe doświadczenie. Przyznali, że sami byli zaskoczeni efektem, jaki udało im się osiągnąć.

Oczywiście był słodki poczęstunek i herbata dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział 42 osoby.

Wioletta Pilarska