Kliknij, aby powiększyćFilia w Mamliczu barcińskiej biblioteki wraz z Świetlicą MDK w Mamliczu wspólnie zorganizowały ferie zimowe dla dzieci. 20 lutego w siedzibie biblioteki dzieci uczestniczyły w spotkaniu „Jedzie pociąg z daleka – Lokomotywa J. Tuwima” z głośnym czytaniem wierszy. Na zajęciach plastycznych każde dziecko tworzyło z kartonowego pudła swój wagon. Rozśpiewany, kolorowy pociąg podróżował po całej bibliotece. Odjazd i przyjazd pociągu ogłaszał głośny dźwięk gwizdka konduktora Wojtka i konduktorki Klaudii.

Natomiast 27 lutego w świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne „Słodki deser”, na których dzieci robiły przepyszną, zdrową sałatkę owocową. Następnie zostały przeprowadzone rozgrywki gry w „Piłkarzyki”, „Cymbergaja” oraz „Jaka to melodia?”. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także emocjonująca rywalizacja sportowa. Na zakończenie spotkania chłopcy i dziewczęta otrzymały drobne upominki i słodycze.

W zimowej ofercie znalazły się również dwa wyjazdy integracyjne. Pierwszy odbył się 18 lutego do kina Max w Inowrocławiu na film 3D „Pingwiny z Madagaskaru”. Bajka o przygodach pingwinów-szpiegów Skippera, Rico, Szeregowego i Kowalskiego bardzo spodobała się młodym widzom. Natomiast 25 lutego została zorganizowana wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, w którym popularyzowane są osiągnięcia nauki, techniki i kultury, a także dorobku naukowego, technicznego oraz kulturowego. Na sześciu kondygnacjach dzieci miały okazję oglądać min. wystawę „O obrotach” oraz „Rzeka”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się najdłuższe zamontowane w Polsce wahadło Foucaulta, które umożliwia obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.

Edyta Dypolt