Kliknij, aby powiększyćDzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu wraz z wychowawcą panią Hanną Krause w dn. 5 marca odwiedziły siedzibę Filii w Mamliczu. Przedszkolaki są stałymi gośćmi w książnicy. Nie tylko często wypożyczają książeczki ,ale także uczestniczą w rozmaitych zajęciach.

Tym razem chcieli się dowiedzieć jak wygląda wypożyczanie księgozbioru „od środka” i na czym polega praca bibliotekarza. Szczególnie interesowało ich skąd pani bibliotekarka wie kto i kiedy wypożyczył daną lekturę. Dzieci zapoznały się z deklaracjami i kartami czytelniczymi, a także kartami i oznaczeniami książeczek. Dowiedziały się również, że praca w bibliotece cały czas się zmienia i już niedługo, za jakiś czas w Filii Mamlicz będzie można wypożyczać książeczki elektronicznie. Jak zawsze dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek.

Edyta Dypolt