Kliknij, aby powiększyćW ramach Tygodnia z Internetem 2015 w barcińskiej Książnicy, odbyło się spotkanie pn. „Selfuj się kto może”. W zajęciach uczestniczyło 6 pań, które pracowały na iPadach, otrzymanych przez naszą Bibliotekę w ramach projektu Programu Rozwoju Bibliotek realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Tablety w Twojej Bibliotece”.

Po krótkim przywitaniu rozpoczęła się rozgrzewka „mobilny alfabet” , gdzie Panie przyporządkowywały do wylosowanej przez siebie litery pomysł na wykorzystanie tabletu (np. Z jak zdjęcia, G jak gry). Wykorzystując slajdo prezentacji uczestniczki zapoznały się z pojęciem selfie, a następnie z wielką radością przeszły do robienia zdjęć.

Panie z dużym zainteresowaniem korzystały z edycji wykonanego przez siebie selfie. Były zafascynowane możliwościami zmiany pierwotnie zrobionej fotografii. Po zapisaniu swoich „fotograficznych „ perełek”, uczestniczki wypełniły krótką ankietę i razem z prowadzącymi zrobiły grupowe zdjęcie.

Anna Popielarz-Olszak

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG