Kliknij, aby powiększyć Oddział dla dzieci i młodzieży naszej biblioteki zorganizował spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum Nr 1 w Barcinie z młodym profesjonalistą Pawłem Luty. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Link do Przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.” i Tygodnia z Internetem 2015. Paweł Luty, to dziennikarz zajmujący się biznesem technologicznym. Jest redaktorem prowadzącym serwisu Spider’s Web. Wcześniej był dziennikarzem magazynu „Brief” oraz dziennikarzem i redaktorem wydania internetowego magazynu „Forbes”.

Zajmuje się takimi tematami jak nowe technologie, start-upy, marketing internetowy i media społecznościowe. Uwielbia przeprowadzać wywiady z ciekawymi ludźmi. Na swoim koncie ma między innymi rozmowy z Ericem Ly, współtwórcą LinkedIn, Stewartem Butterfieldem, współtwórcą Flickr.com czy Heinem Pretoriusem, CEO Allegro Group. Podczas spotkania chętnie dzielił się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z tworzenia serwisu biznesowego i funkcjonowania dziennikarstwa w Internecie oraz wiedzą o biznesie online.

Spotkanie było wyjątkowe bo miało innowacyjny charakter. Można było pokazać młodzieży inny rodzaj szkolenia - spotkania w formule online i umożliwić im poznanie inspirujących historii młodego profesjonalisty.

Webinarium, to rodzaj internetowego szkolenia prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe.

W nową formułę spotkania gimnazjalistów wprowadziła kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Stanisława Ciesielska, która wyjaśniła zasady obecności młodzieży w tym spotkaniu . Nawiązała połączenie w online z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie. Młodzież kl. III d szybko zaangażowała się w kontakt z Panem Pawłem Luty. Aktywnie uczestniczyła w webinarium. Wytypowany kolega z klasy, Kacper przekazywał na czacie pytania skierowane do młodego profesjonalisty. Niezwykłą radość wow ! wśród młodzieży wywołało powitanie gimnazjalistów z Barcina przez Panią Iwonę Pudłowską. Pan Paweł Luty pamiętał też spotkanie Bibliotece w Piechcinie.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG