Kliknij, aby powiększyćKalendarzową wiosnę witamy 21 marca, natomiast astronomiczny pierwszy dzień wiosny przypada troszkę wcześniej. W dniu 20 marca mali czytelnicy z filii Mamlicz zebrali się w bibliotece pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na warsztatach plastycznych „Czekamy na wiosnę – wiosenne kwiaty z krepiny” prowadzonych przez pPanią Urszulę Łożyńską dzieci uczyły się robić krokusy. Niemiecki poeta Friedrich Ruckert powiedział „Gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko niedługo zakwitnie” , tak też siedziba biblioteki zakwitła na biało, fioletowo i żółto.

Uczestnicy zajęć wyczarowali przepiękne bukieciki z pierwszych wiosennych kwiatków. Na spotkaniu w książnicy pani Urszula Łożyńska nie tylko podzieliła się swoją wiedzą, jak wykonać kwiaty z krepiny, ale również zdradziła tajniki wykonania unikatowych bransoletek. Chłopcy i dziewczęta chętnie robili bransoletki z koralików i gumek. Gdy padną na nie pierwsze wiosenne promienie słońca bransoletki zmienią kolor na różowy.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG