Kliknij, aby powiększyć15 kwietnia 2015 roku z Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Spotkanie wyjątkowe, zaprezentowane zostały bowiem prace najmłodszych barcińskich twórców – dzieci z Kółka Plastycznego „Mały artysta” działającego w Przedszkolu nr 3 w Barcinie pod kierunkiem Pani Beaty Kata.

Kółko plastyczne jest autorskim pomysłem Pani Kata i działa prężnie, między innymi dzięki wsparciu władz lokalnych. Nauczycielka zebrała grupę kilkudziesięciu dzieci w wieku 5 i 6 lat; stara się pokazać swoim małym wychowankom różne techniki plastyczne oraz podejmować zróżnicowane tematy, często nawiązujące do pór roku i aktualnych wydarzeń. Najczęściej używaną techniką jest rysunek kredkami bądź pastelami, również origami, czyli technika składania papieru.

Pani Kata o każdym ze swych podopiecznych powiedziała kilka słów. Mówiła o ulubionych technikach i tematach swoich wychowanków. Również mali artyści mieli okazję się wypowiedzieć, z każdym z nich pani Dyrektor Grażyna Szafraniak przeprowadziła mini wywiad, wypytując o wrażenia z zajęć. Dzięki pokazały również swoje prace, i naprawdę miło było patrzeć na małych twórców, gdy podchodzili do gablot wskazując z dumą swoje rysunki. Każde dziecko otrzymało dyplom, upamiętniający ich pierwszą wystawę.

Miejmy nadzieję, że chociażby część spośród uczestników kółka plastycznego będzie rozwijało swoje zdolności i w przyszłości zasili szeregi profesjonalnych artystów z naszej gminy.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG