Kliknij, aby powiększyćElżbieta Bednarczyk, to pisarka tworząca bajki dla dzieci, poezję, prozę dla dorosłych ,pisze też scenariusze sztuk teatralnych. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: „Kłótnie w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”.

W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: „Odrodzenie duszy” oraz „Dar życia”. Twórczość Bednarczyk niesie wiele ważnych treści – rolę miłości i marzeń w życiu człowieka. Podziwia piękno i jego wartość, uświadamia człowiekowi jak ważny jest drugi człowiek. Twierdzi, że nie należy bać się wyborów, przed którymi stajemy, zachęca również swoich czytelników do poznawania świata – tego bliskiego i tego dalekiego.

Pasją życiową Elżbiety Bednarczyk jest nie tylko pisanie, także teatr oraz taniec. Dzięki rodzinnemu zamiłowaniu do sztuki już jako mała dziewczynka zaczęła występować jako aktorka. Nigdy nie rozstała się z teatrem i do dnia dzisiejszego pisze scenariusze teatralne, a także gra i tańczy. Autorka od 20 lat mieszka w Australii, a obecnie przebywa w Polsce. Podczas spotkania w bibliotece 22 kwietnia 2015 r. czytała dzieciom swoje wierszyki i angażowała je w treść w charakterze aktorów. Pani Elżbieta czytała opowieści o żabkach, a dzieci kumkały. Prowadziła dyskusje z młodymi czytelnikami, chwaliła dzieci za rezolutność, szczególnie Huberta. Obiecała Pani Dyrektor Biblioteki przesłać dla dzieci nagrody za aktywność na spotkaniu i czytanie książek - zabawne maskotki Misia Koali i Kangura.

Autorka zachęcała najmłodszych, aby byli dobrzy dla swoich kolegów, szanowali się nawzajem, byli mili i uprzejmi. Przekonywała ,że czytanie książek ubogaca człowieka, uwrażliwia na otaczający go świat , wyposaża człowieka w wiedzę. Opowiadała również o tym, jak wygląda życie codzienne w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym . Mówiła o tym, jak żyją tam dzieci, do jakich chodzą szkół i jak mieszkają. Roztoczyła przed słuchaczami sielankę życia w kraju, w którym mieszka od lat. Na zakończenie spotkania odkryła przed zgromadzonymi dziećmi swój kolejny talent aktorski i zatańczyła cygański taniec. Gromkimi brawami została nagrodzona za przybycie do naszej biblioteki i sympatyczne spotkanie z maluchami.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem. Udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie z opiekunami oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 3 .

Stanisława Ciesielska