Kliknij, aby powiększyćSpotkania w bibliotece z przedszkolakami z Przedszkoli Nr 2 i Nr 3 w Tygodniu Bibliotek obfitowały w szereg niespodzianek. Jedną z nich była podróż pociągiem po bibliotece. Rozpoczynała ją zawsze w czytelni Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak czytaniem wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywy”. Jadąc „bibliotecznym pociągiem”- rekwizytem przygotowanym przez stażystki Julię Kasków i Karolinę Forgiel , dzieci ze śpiewem na ustach „Jedzie pociąg z daleka…” poznawały kolejne „perony”- stacji biblioteka.

O pracy czytelni i Izby Tradycji opowiadała bibliotekarka Olga Gralak –Ćwikła. Na peronie - Wypożyczalnia dzieci dowiedziały się od bibliotekarek Renaty Grabowskiej i Pani Anny Popielarz –Olszak , kto korzysta ze zgromadzonych tam zbiorów i jak można znaleźć potrzebną książkę w bibliotece. Ostatnim peronem podróży bibliotecznej był Oddział dla dzieci i młodzieży. Dzieci „wjeżdżały” również „pociągiem” do gabinetu Dyrektora. W Oddziale dla dzieci na każdą grupę przedszkolaków, które „wybrały bibliotekę” czekała kolejna niespodzianka. Każdego roku w Tygodniu Bibliotek w barcińskiej bibliotece organizowana jest akcja pn. „Czytamy z mieszkańcami” i tym razem biblioteka zaprosiła do czytania dzieciom , znanych mieszkańców Barcina. 11 maja pierwsza powitała dzieci czytaniem Skarbnik Gminy Bernadeta Chojnacka. Przyniosła ze sobą miłe niespodzianki promujące uśmiechem, zestawy notesików z szablonem uśmiechu i kredki, które wręczane były dzieciom i opiekunom w czasie trwania Tygodnia Biblioteki.

Nie odmówili czytania dzieciom i rozmowy na różne tematy Wice Przewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Wilk, Prezes BOSiRu – Beata Gaik- Mazurek, Dyrektor MDK Artur Jakubowski, Radny Rady Miejskiej i pracownik Telewizji Lokalnej Bartłomiej Uszko, dziennikarka Gazety Pomorskiej Joanna Bejma oraz pracownicy biblioteki Anna Popielarz –Olszak z wypożyczalni dla dorosłych oraz informatyk Maciej Gawroński. Dzieci słuchały uważnie czytających gości , rysowały bohaterów przeczytanych opowieści, zgadywały, śpiewały i chętnie zostawiały ślady swoich stópek przed biblioteką. Spotkania dzieci w bibliotece aranżowane były przez bibliotekarki Stanisławę Ciesielską i Justynę Pałkę z Oddziału dla dzieci I młodzieży. Łącznie w pierwszym tygodniu „wybrało bibliotekę i pociąg do literatury” ponad 200 przedszkolaków.

Stanisława Ciesielska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG