Kliknij, aby powiększyć13 maja 2015 roku w barcińskiej bibliotece odbył się kolejny wernisaż z cyklu „Artyści gminy prezentują” . Zaprezentowane zostały prace Moniki Wojtasik, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Barcinie, osoby młodej i niezwykle utalentowanej.

Monika zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką komputerową. Specjalizuje się w portretach inspirowanych japońskim komiksem manga i filmem animowanym zwanym anime, jednak jej twórczość nie ogranicza się jedynie do prac tego rodzaju. Młoda artystka próbuje swych sił także w rysunku i malarstwie bardziej tradycjonalnym. Rysowała od najmłodszych lat. Już w przedszkolu należała do kółka plastycznego. Rozkwit jej talentu nastąpił podczas nauki w Gimnazjum nr 1 w Barcinie, gdzie pod okiem nauczycielki Agnieszki Korzempy zaczęła stosować nieznane sobie dotąd techniki plastyczne i podejmować nowe tematy. Obecnie przygotowuje się do egzaminów do Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, gdzie zamierza rozwijać swoje zdolności.

Podczas wernisażu Monika, w rozmowie z Panią dyrektor Grażyną Szafraniak, odpowiedziała o swej drodze artystycznej, swych inspiracjach i marzeniach. Wspomniała o dużym wsparciu ze strony swojej rodziny i przyjaciół, co ma dla niej duże znaczenie. Zaznaczyła, że jej prace znane są szerszej publiczności, publikuje bowiem swoje dzieła na międzynarodowym portalu internetowym dla artystów Deviantart pod pseudonimem Rysik. Miejsce to jest dla niej zarazem niewyczerpanym źródłem inspiracji. Miejmy nadzieję, że zarówno obecność na portalu, jak i nauka w liceum plastycznym przyniesie dalszy rozwój jej talentu, dzięki czemu za jakiś czas będziemy mogli ponownie podziwiać prace tej młodej artystki.

Olga Gralak-Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG